Orszak Trzech Króli po raz pierwszy zawita do Kępna - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Orszak Trzech Króli po raz pierwszy zawita do Kępna

W najbliższą środę, 6 stycznia 2016, ulicami Kępna po raz pierwszy przejdzie orszak Trzech Króli.  Do udziału w barwnym korowodzie wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowy rok wspólnie kolędując, zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Proboszcz Parafii Św. Marcina w Kępnie.

Orszak wyruszy o godz. 11.30 tuż po mszy św. która rozpocznie się o godzinie 11.00. Świąteczny korowód podążać będzie za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem ulicami: Kościelną, ks. P. Wawrzyniaka, Sienkiewicza aż do Rynku. Finałowym punktem będzie przekazanie darów Trzech Króli i tradycyjne  jasełka, które będziemy oglądać na kępińskim Rynku w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1.  Kolorowy orszak będą tworzyły poszczególne parafie: św. Marcina - zielony, Matki Bożej Różańcowej - niebieski i Miłosierdzia Bożego – kolor czerwony. Tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny, organizacje, wspólnoty i wszystkich – którzy pragną wspólnie kolędować. Dla uczestników organizatorzy przywidują świąteczne korony i śpiewniki.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Orszak Trzech Króli po raz pierwszy zawita do Kępna