Kępińskie Spotkanie Noworoczne z mieszkańcami - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępińskie Spotkanie Noworoczne z mieszkańcami

W niedzielę, 7 lutego 2016 r. w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez samorządy Miasta i Gminy Kępno oraz Powiatu Kępińskiego z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin życia toczącego się na terenie Gminy i Powiatu.

Niedzielna uroczystość była okazją zarówno do podsumowania wydarzeń roku minionego, przybliżenia obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej regionu, nakreślenia planów i wskazania priorytetów działania w roku 2016, jak również do złożenia życzeń pomyślności oraz podziękowań za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej małej ojczyzny.

Na zaproszenie gospodarzy imprezy - Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Piotra Psikusa oraz Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego, w spotkaniu udział wzięli parlamentarzyści: Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Posłanki na Sejm RP Andżelika Możdżanowska i Joanna Lichocka, Posłowie Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak. Odczytane zostały listy skierowane na ręce organizatorów przez Posłankę Bożenę Henczycę i Posła Adama Szłapkę.

Przybyli również radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Andrzejem Stachowiakiem oraz radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Stanisławem Balińskim, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm, służb i instytucji, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Zaproszono również między innym kępnian obdarzonych tytułem „Przyjaciel Kępna” oraz młodzież uznaną za „Nadzieje Kępna”, członków Gminnej Rady Seniorów w Kępnie oraz Kępińskiej Rady Sportu. Tradycyjnie można było też liczyć na obecność dziennikarzy, którzy relacjonowali przebieg tego wyjątkowego spotkania.

Burmistrz Piotr Psikus oraz Starosta Witold Jankowski w swych wytępieniach podsumowali rok 2015, nakreślając wizję tego, co nas czeka w roku 2016 r.

Burmistrz zaprezentował najważniejsze inwestycje zrealizowane na terenie Miasta i Gminy Kępno, przypomniał o wydarzeniach, którymi żyliśmy przez dwanaście miesięcy. Zaznaczył jak istotny dla rozwoju Gminy Kępno jest dialog społeczny i wskazał podjęte inicjatywy, które mają zapewnić coraz lepszą komunikację mieszkańców z samorządem. Zaprosił do udziału w planowanych już wydarzeniach kulturalnych.

Po wystąpieniach zaproszonych gości dla uczestników spotkania zaśpiewał znany i lubiany wokalista, gitarzysta i kompozytor Andrzej Rybiński. Artysta z łatwością porwał publiczność do wspólnej zabawy.

Na zakończenie zaś gospodarze pokroili wspaniałe torty ozdobione herbami Gminy Kępno i Powiatu Kępińskiego. Goście mogli się też delektować specjalnie na tę okazję upieczonymi ciastkami w kształcie łabędzi.

spotkanie_noworoczne spotkanie_noworoczne

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kępińskie Spotkanie Noworoczne z mieszkańcami