Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

W dniu 18 marca 2016 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie odbyły się eliminacje gminne Samorządowego Konkursu Nastolatków ?Ośmiu Wspaniałych?.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” z Warszawy.

Do kępińskich eliminacji zgłoszono 11 uczniów - 4 uczniów Gimnazjum nr 1 w Kępnie, 5 uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie oraz 2 uczniów Gimnazjum w Krążkowach.

Oceniało ich sześcioosobowe jury w składzie: Maria Żurecka - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej; Irena Sadek - społecznik, radna Rady Miejskiej w Kępnie; Ewelina Karwacka - pedagog i terapeuta, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Cor Unum”, Rafał Karpiński - kierownik Gminnego Ośrodka Wsparcia Rodziny w Kryzysie, Andrzej Dyba - starosta roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego, członek Gminnej Rady Seniorów w Kępnie, Alicja Młot - przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kępnie.

Komisja po zapoznaniu się z opisami pracy wolontariackiej kandydatów oraz po rozmowach indywidualnych z kandydatami, wyłoniła 5 laureatów. Są to: Wiktoria Magaj z Gimnazjum Nr 1, Bogumiła Pruchnicka z Gimnazjum Nr 1, Magdalena Dublas z Gimnazjum Nr 2, Nikola Rak z Gimnazjum Nr 2, Oliwia Wencel z Gimnazjum w Krążkowach.

Przyznano również 6 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali: Zuzanna Światłowska - Gimnazjum Nr 1, Julia Dzwończak – Gimnazjum Nr 1, Wojciech Nasiadek - Gimnazjum Nr 2, Weronika Mazurkiewicz - Gimnazjum Nr 2, Dawid Rabiega - Gimnazjum Nr 2 oraz Jakub Stempniak - Gimnazjum w Krążkowach.

Jednocześnie jury zadecydowało, że Gminę Kępno podczas ogólnopolskich eliminacji XXII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” reprezentować będzie uczennica Gimnazjum Nr 2 w Kępnie – Magdalena Dublas.

Tegoroczny etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 14 – 15 kwietnia w Warszawie.

8wspanialych 8wspanialych
8wspanialych1 8wspanialych1 8wspanialych2 8wspanialych2 8wspanialych3 8wspanialych3 8wspanialych4 8wspanialych4 8wspanialych5 8wspanialych5

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”