Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli

Przed tegorocznymi Świętami Wielkanocnymi Urząd Miasta i Gminy w Kępnie zorganizował konkurs na palmę i jajo wielkanocne skierowany do szkół oraz  przedszkoli z terenu naszej gminy.

   Celem konkursu było poznawanie i kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz wyłonienie najładniejszych prac zgłoszonych do konkursu.

   Szkoły poproszone zostały o wykonanie palm wielkanocnych, a przedszkolaki miały za zadanie stworzyć wielkanocne jaja.

   Z każdej szkoły podstawowej i gimnazjum mogła zostać zgłoszona jedna palma wielkanocna, która miała mieć od 150 do 200 cm wysokości, a także być wykonana z naturalnych i tradycyjnych materiałów (słoma, bibuła, papier, wydmuszki, wstążki, suszone kwiaty, gałązki wierzbowe, bukszpan itp.).

   Przedszkola mogły zgłosić dowolną liczbę jaj o wysokości co najmniej 18 cm, wykonanych dowolną techniką nawiązującą jednak do tradycji zdobienia jaj wielkanocnych.

   Na konkurs wpłynęło 11 palm i 42 jaja wielkanocne. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę zgodność prac z tematyką konkursu oraz ich walory estetyczne, zadecydowała o przyznaniu nagród głównych i wyróżnień. W każdej kategorii przyznano po jednej nagrodzie i jednym wyróżnieniu.

   W kategorii palm wielkanocnych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Hanulinie, która w nagrodę otrzyma bon o wartości 1200 zł. Natomiast wyróżnienie w postaci bonu o wartości 400 zł postanowiono przyznać Szkole Podstawowej w Krążkowach.

   W kategorii jaj wielkanocnych postanowiono przyznać nagrodę główną w postaci bonu o wartości 600 zł dla Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Kępnie, natomiast bonem o wartości 200 zł wyróżniono oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Myjomicach.

   W okresie Świąt Wielkanocnych konkursowe palmy zostały zaprezentowane przed kępińskim ratuszem, zaś jaja wielkanocne stanowiły ozdobę holu magistratu.

konkurs_wielkanocny konkurs_wielkanocny
konkurs_wielkanocny1 konkurs_wielkanocny1 konkurs_wielkanocny2 konkurs_wielkanocny2 konkurs_wielkanocny3 konkurs_wielkanocny3 konkurs_wielkanocny4 konkurs_wielkanocny4 konkurs_wielkanocny5 konkurs_wielkanocny5 konkurs_wielkanocny6 konkurs_wielkanocny6 konkurs_wielkanocny7 konkurs_wielkanocny7 konkurs_wielkanocny8 konkurs_wielkanocny8 konkurs_wielkanocny9 konkurs_wielkanocny9 konkurs_wielkanocny10 konkurs_wielkanocny10 konkurs_wielkanocny11 konkurs_wielkanocny11 konkurs_wielkanocny12 konkurs_wielkanocny12
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016