Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli

Przed tegorocznymi Świętami Wielkanocnymi Urząd Miasta i Gminy w Kępnie zorganizował konkurs na palmę i jajo wielkanocne skierowany do szkół oraz  przedszkoli z terenu naszej gminy.

Celem konkursu było poznawanie i kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz wyłonienie najładniejszych prac zgłoszonych do konkursu.

Szkoły poproszone zostały o wykonanie palm wielkanocnych, a przedszkolaki miały za zadanie stworzyć wielkanocne jaja.

Z każdej szkoły podstawowej i gimnazjum mogła zostać zgłoszona jedna palma wielkanocna, która miała mieć od 150 do 200 cm wysokości, a także być wykonana z naturalnych i tradycyjnych materiałów (słoma, bibuła, papier, wydmuszki, wstążki, suszone kwiaty, gałązki wierzbowe, bukszpan itp.).

Przedszkola mogły zgłosić dowolną liczbę jaj o wysokości co najmniej 18 cm, wykonanych dowolną techniką nawiązującą jednak do tradycji zdobienia jaj wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 11 palm i 42 jaja wielkanocne. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę zgodność prac z tematyką konkursu oraz ich walory estetyczne, zadecydowała o przyznaniu nagród głównych i wyróżnień. W każdej kategorii przyznano po jednej nagrodzie i jednym wyróżnieniu.

W kategorii palm wielkanocnych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Hanulinie, która w nagrodę otrzyma bon o wartości 1200 zł. Natomiast wyróżnienie w postaci bonu o wartości 400 zł postanowiono przyznać Szkole Podstawowej w Krążkowach.

W kategorii jaj wielkanocnych postanowiono przyznać nagrodę główną w postaci bonu o wartości 600 zł dla Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Kępnie, natomiast bonem o wartości 200 zł wyróżniono oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Myjomicach.

W okresie Świąt Wielkanocnych konkursowe palmy zostały zaprezentowane przed kępińskim ratuszem, zaś jaja wielkanocne stanowiły ozdobę holu magistratu.

konkurs_wielkanocny konkurs_wielkanocny

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Wielkanocny konkurs dla szkół i przedszkoli