Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Mikorzynie, odbyły się eliminacje miejsko-gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn czteroosobowych (2 chłopców + 2 dziewczyny) ze szkół podstawowych. Turniej składał się z dwóch części: części teoretycznej – zawodnicy mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 30 zagadnień dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym a także części praktycznej – polegającej na jeździe rowerem po torze przeszkód. Najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy Szkoła Podstawowa w Mikorzynie wyprzedzając Szkołę Podstawową w Hanulinie, Szkołę Podstawową w Krążkowach, Szkołę Podstawową w Myjomicach i Szkołę Podstawową Nr 1 w Kępnie. Gminę Kępno na etapie powiatowym będą reprezentować zwycięskie zespoły z SP Mikorzyn i SP Hanulin.

Reprezentantami Gminy Kępno na powiatowym etapie turnieju BRD ze szkół gimnazjalnych będą: Gimnazjum nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Kępnie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikorzynie.

turniej_BRD01 turniej_BRD01
turniej_BRD1 turniej_BRD1 turniej_BRD turniej_BRD

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym