Konkurs na 1050 rocznicę Chrztu Polski - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Konkurs na 1050 rocznicę Chrztu Polski

W Samorządowej Bibliotece Publicznej oraz na kępińskim Rynku oglądać można prace plastyczne zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu ?Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego?.

Szkoły podstawowe i gimnazja rozstrzygnęły etap szkolny konkursu. Najlepsze prace znalazły się na wystawie plenerowej na kępińskim Rynku. Natomiast pozostałe oglądać  można do 17 maja 2016 r. w „Saloniku między wierszami” Samorządowej Biblioteki Publicznej.

Konkurs związany jest z obchodzoną w tym roku 1050 rocznicą Chrztu Polski.  Celem konkursu jest przypomnienie dzieciom i młodzieży ponad tysiącletniej, narodowej historii i chrześcijańskiej tradycji naszego kraju jak również wspieranie uczniów uzdolnionych plastycznie z całego kraju poprzez promocję efektów ich pracy. Wyłonione w drodze eliminacji szkolnych zwycięskie prace będą oceniane w konkursie ogólnopolskim. Zwycięzcy konkursu w każdej kategorii oraz opiekunowie zostaną zaproszeni do udziału w uroczystym wręczeniu nagród rzeczowych i dyplomów podczas wernisażu otwierającego wystawę prac uczniów w Muzeum Archidiecezjalnym14 września 2016r. o godzinie 12.00.

IMG_3619_Copy IMG_3619_Copy IMG_3626_Copy IMG_3626_Copy

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Konkurs na 1050 rocznicę Chrztu Polski