„Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kępnie” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kępnie”

Już po raz trzeci  na terenie całej Polski w dniach od 12-15 maja organizowane są  ?Dni Otwarte Funduszy Europejskich?.

W ogólnopolskiej akcji  biorą udział beneficjenci projektów dofinansowanych w ramach programów wchodzących w zakres: Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006, Narodowej Strategii Spójności 2007-2013, Umowy Partnerstwa 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” 2007-2013,  Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

W tym roku Gmina Kępno włączyła się do akcji, zgłaszając realizacje dwóch projektów. Projekt pn. „Utworzenie Street Workout  Parku na Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji” . Projekt dofinansowany w kwocie 25 tys. złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Program LEADER, działania: małe projekty. Projekt zrealizowany został w 2014 roku, koszt całkowity to kwota 45493,27 zł. Dzięki temu przedsięwzięciu zawiązała się grupa uprawiająca raczkującą dopiero dyscyplinę, jaką jest Street Workout. Grupa zrzesza młodzież w bardzo różnym wieku. Dzięki dobrej organizacji i unikalnej atmosferze organizują szereg pokazów przez cały rok, a popularyzacja dyscypliny sprawia, że praktycznie w każdy dzień miejsce pobudowane ze środków Unii Europejskiej ściąga sportowców poprawiających swoją kondycję fizyczną.

Innym wyróżnionym projektem jest „Remont i adaptacja budynku byłego magistratu w Kępnie na siedzibę Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PRIORYTETU VI  „Turystyka i środowisko kulturowe” Kwota dofinansowania 3 196165,25 zł. Całkowita wartość projektu wynosi: 4565 950,36 zł. Podczas trwania akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich Gmina Kępno udostępnia bezpłatnie zwiedzanie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego oraz udział w treningu i konkursach sportowych grupy Street Workout Park w Kępnie.

Bezpłatne zwiedzanie muzeum odbędzie się w dniu 13 maja 2016 r. od godz. 10.00 do godz. 16.00 oraz 15 maja 2016 r. w godz. 11.00 do 16.00. Będzie można podziwiać wystawy pn.  „Z historii Kępna, „Kolory Potworowskiego” oraz wystawę „Dziedzictwo żydowskie w Kępnie”. Ponadto w dniu 13 maja od godz. 10.00do godz. 12.00 zapraszamy do udziału w lekcji muzealnej poświęconej historii Kępna.

W dniu 13 maja 2016 r. na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  od godz. 17.00 do godz. 20.00 grupa Street Workout Kępno organizuje artystyczny pokaz tego sportu, po którym dla wszystkich chętnych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych odbędzie się trening. Każdy, nawet osoby które nigdy nie obcowały z tą dyscypliną są mile widziane. Czekają na Państwa bluzy, koszulki i kubki! Wszystko do wygrania w konkursach właśnie 13 maja na obiekcie KOSiR!

dni-otwarte-FE dni-otwarte-FE

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności „Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kępnie”