Rzeźbiarska „Cywilizacja” w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Rzeźbiarska „Cywilizacja” w Kępnie

Od dziś na kępińskim Rynku oglądać można wystawę rzeźb pn. ?Cywilizacja? autorstwa Michała Batkiewicza.

Jest to kolejna wystawa czasowa przygotowana przez Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego.

Ekspozycja od pierwszej chwili wzbudza olbrzymie zainteresowanie. Rzeźby prowokują bowiem do myślenia i tworzenia różnorodnych interpretacji zamysłu autora. O tym, że trudno przejść obok nich obojętnie niech świadczy liczba osób, które postanawiają uwiecznić je na zdjęciach.

Zmusić do refleksji – to właśnie stawia sobie za cel Michał Batkiewicz.

Rzeźbiarz, który przywiózł do Kępna swoją wystawę i objaśniał symbolikę poszczególnych dzieł podczas spotkania z Burmistrzem Piotrem Psikusem, Dyrektor Muzeum Karoliną Różewską oraz przedstawicielami lokalnych mediów, ukończył Wydział Rzeźb na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago. Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Na przestrzeni lat wypracował własną stylistykę i repertuar form, opierając się na solidnym warsztacie rzeźbiarskim i sięgając do dzieł najwybitniejszych wizjonerów.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która prezentowana będzie do 29 lipca.

DSC_0036_ DSC_0036_

DSC_0008_ DSC_0008_ DSC_0009_ DSC_0009_ DSC_0014_ DSC_0014_   DSC_0019_ DSC_0019_     DSC_0020_ DSC_0020_
DSC_0045_ DSC_0045_ DSC_0034_ DSC_0034_ DSC_0027_ DSC_0027_ DSC_0024_ DSC_0024_ DSC_0040_ DSC_0040_

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Rzeźbiarska „Cywilizacja” w Kępnie