Profilaktyczne badania USG dla dzieci w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Profilaktyczne badania USG dla dzieci w Kępnie

Już  w dniach 22 i 23.06.2016 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Kępnie zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne?
Za rzadko lub wcale.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne
i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach 13/14.06.2016 w godzinach 9.00 – 17.00 pod numer:

tel. 507320457

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji oraz w serwisach /Facebook/.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji: na kępińskim Rynku

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

O Fundacji

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce
od 2002 roku. Polska część należy do większej całości, pracującej w 62 krajach świata organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities. Fundacje na całym świecie łączy jeden wspólny mianownik – propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

W Polsce głównym projektem Fundacji Ronalda McDonalda jest ogólnopolski program
„NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

W akcjach badań USG Fundacji wzięło już udział ponad 40 000 dzieci.

Oprócz badań przesiewowych Fundacja i jej ambulans są znane ze współpracy z centrami krwiodawstwa i angażowania się w akcje zbierania krwi, w czasie, gdy jej najbardziej brakuje.

W 2009 roku Fundacja oddała do użytku Pokój Rodzinny w Instytucie – Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz  a 1 września 2014 roku rozpoczęła budowę pierwszego w Polsce Domu Rodzinnego Ronalda McDonalda w Krakowie-Prokocimiu.

Pokoje i domy, to oprócz projektów związanych z badaniami, najważniejsze z programów Fundacji na całym świecie.

W 2010 roku Majka Jeżowska, zasiadająca w Radzie Fundacji, wraz z przyjaciółmi muzykami nagrała pierwszą płytę ‘Czarodzieje uśmiechu’. W 2011, 2012 i 2014 roku wyszły jej kolejne edycje.

Głównym donatorem Fundacji jest McDonald’s, ale źródłem finansowania są także pieniądze ze zbiórki, której symbolem jest domek-skarbonka, stojący w każdej restauracji McDonald’s. Przyjaciele Fundacji mogą jej także pomóc odpisem 1% podatku.

Więcej informacji na stronie www.frm.org.pl oraz na profilu Fundacji na Facebooku: http://www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda

Kontakt w Fundacji: Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawczy Fundacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Profilaktyczne_badania_dla_dzieci_2016 Profilaktyczne_badania_dla_dzieci_2016

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Profilaktyczne badania USG dla dzieci w Kępnie