Podsumowano Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Podsumowano Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

We wtorek, 21 czerwca 2016 r. w kępińskim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną XXII edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków ?Ośmiu Wspaniałych?.

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus spotkał się z gimnazjalistami, którzy w marcu wzięli udział w tegorocznych eliminacjach gminnych konkursu i zostali jego laureatami oraz zdobyli wyróżnienia.

Burmistrz wręczył im dyplomy, upominki oraz talony na książki. Podziękowania otrzymali też opiekunowie Klubów „Ośmiu Wspaniałych” działających w Gminie Kępno oraz członkowie komisji konkursowej.

Przypomnijmy, iż w dniu 18 marca 2016 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie odbyły się eliminacje gminne Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” z Warszawy.

Do kępińskich eliminacji zgłoszono 11 uczniów - 4 uczniów Gimnazjum nr 1 w Kępnie, 5 uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie oraz 2 uczniów Gimnazjum w Krążkowach.

Oceniało ich sześcioosobowe jury w składzie:

Maria Żurecka - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej; Irena Sadek - społecznik, radna Rady Miejskiej w Kępnie; Ewelina Karwacka - pedagog, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Cor Unum”, Rafał Karpiński - kierownik Gminnego Ośrodka Wsparcia Rodziny w Kryzysie, Andrzej Dyba - starosta roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego, członek Gminnej Rady Seniorów w Kępnie, Alicja Młot - przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kępnie.

Komisja po zapoznaniu się z opisami pracy wolontariackiej kandydatów oraz po rozmowach indywidualnych z kandydatami, wyłoniła 5 laureatów: Wiktoria Magaj z Gimnazjum Nr 1, Bogumiła Pruchnicka z Gimnazjum Nr 1, Magdalena Dublas z Gimnazjum Nr 2, Nikola Rak z Gimnazjum Nr 2, Oliwia Wencel z Gimnazjum w Krążkowach.

Przyznano również 6 równorzędnych wyróżnień, które otrzymali: Zuzanna Światłowska - Gimnazjum Nr 1, Julia Dzwończak – Gimnazjum Nr 1, Wojciech Nasiadek - Gimnazjum Nr 2, Weronika Mazurkiewicz - Gimnazjum Nr 2, Dawid Rabiega - Gimnazjum Nr 2 oraz Jakub Stempniak - Gimnazjum w Krążkowach.

Jednocześnie jury zadecydowało, że Gminę Kępno podczas ogólnopolskich eliminacji XXII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” reprezentować będzie uczennica Gimnazjum Nr 2 w Kępnie – Magdalena Dublas. Tegoroczny etap ogólnopolski odbył się w dniach 14 – 15 kwietnia w Warszawie.

Magdalena uczestniczyła również w Finale Konkursu, który odbył się w dniach 17 - 19 czerwca w Prudniku.

8wspanialych 8wspanialych

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Podsumowano Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”