Kreatywne wakacje w bibliotece - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kreatywne wakacje w bibliotece

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie wakacje letnie osiągnęły półmetek. Oddział dla Dzieci i Młodzieży wyszedł z bogatą ofertą zajęć. Dzięki dużej frekwencji udało się je zrealizować zgodnie z przygotowanym wcześniej planem.

Zajęcia odbywały się we wszystkie poniedziałki, środy i piątki lipca. Charakter zajęć był różnorodny.

Wspólne malowanie plakatu pt. ” Wakacyjna przygoda” pozwoliło na lepsze poznanie i zintegrowanie się dzieci uczęszczających na zajęcia.

Środowe spotkania to cykliczne zajęcia, których głównym tematem był recykling. Tutaj dzieci mogły uwolnić swoją wyobraźnię. Do tego celu użyto rolek po papierze toaletowym, puszek, słoiczków, plastikowych butelek, kubeczków po jogurtach itp. Z wymienionych artykułów zrobiono lampiony ogrodowe, organizery na biurko, śmieszne ludziki i zwierzątka, dekoracje okienne itp.

Piątkowe przedpołudnia w bibliotece miały szczególny charakter. Po uprzednim przeczytaniu wybranej bajki, dzieci samodzielnie wykonywały pacynki według własnego pomysłu, po czym osobiście brały udział w przedstawieniu kukiełkowym. Ich kreatywność nie miała granic.

Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zaplanowanych zajęć zapewniła biblioteka, a uczestnicy wykonane własnoręcznie prace mogli zabrać do domu. Oprócz tego biblioteka przeprowadziła kilka spotkań z dziećmi przedszkolnymi, podczas których czytano bajki.

Zapraszamy na cykl sierpniowych zajęć!

zajecia_letnie_w_bibliotece zajecia_letnie_w_bibliotece

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kreatywne wakacje w bibliotece