Seniorzy debatowali o bezpieczeństwie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Seniorzy debatowali o bezpieczeństwie

W piątek, 29 lipca w Całodziennym Klubie Seniora „Pod Żurawiem” odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów, zorganizowana przez kępińską Komendę Powiatową Policji.

   Debatę rozpoczęło wystąpienie p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie podinspektora Roberta Ciesielskiego, który omówił pracę kępińskich mundurowych oraz stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kępińskiego w pierwszym półroczu 2016 roku i w minionych latach. Komendant wskazał przestępstwa najbardziej uciążliwe społecznie, a także przedstawił wykrywalność przestępstw w naszym powiecie. Seniorzy obecni na debacie najbardziej zainteresowani byli kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

   Podczas piątkowego spotkania mł. bryg. Paweł Smug z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie omówił tematy związane z zabezpieczaniem się przed pożarem oraz zatruciem tlenkiem węgla.

   Podczas dyskusji seniorzy przedstawili postulaty dotyczące częstszych  kontroli rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego i promowania kultury na drodze - szczególnie w zakresie poruszania się rowerzystów na drogach. Wskazano na problem niedostosowania częstotliwości zmiany świateł  na skrzyżowaniach w okolicach ul. Grobla i Wieluńska do potrzeb uczestników ruchu drogowego. Postulowano też o podjęcie działań wobec motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych przekraczających prędkość na drodze. Seniorzy pytali także o uprawnienia strażaków i strażników miejskich, w zakresie możliwości karania osób spalających śmieci.

   Na koniec policjanci wręczyli seniorom kamizelki odblaskowe. 

debata_-_seniorzy1 debata_-_seniorzy1 debata_-_seniorzy2 debata_-_seniorzy2 debata_-_seniorzy3 debata_-_seniorzy3 debata_-_seniorzy4 debata_-_seniorzy4


 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Seniorzy debatowali o bezpieczeństwie

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016