„Dzień Solidarności i Wolności” w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Dzień Solidarności i Wolności” w Kępnie

Złożenie kwiatów pod pomnikiem na kępińskim Rynku, wystawa plenerowa przed Ratuszem oraz spotkanie uczestników wydarzeń sierpniowych znalazły się w programie tegorocznych obchodów „Dnia Solidarności i Wolności”, na które zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

 

W 36. rocznicę porozumień sierpniowych, 31 sierpnia o godzinie 17:00  na kępińskim Rynku  zabrzmiały dźwięki syreny oraz hymn państwowy, a delegacje działaczy „Solidarności”, parlamentarzystów, samorządowców Miasta i Gminy Kępno oraz Powiatu Kępińskiego, złożyły wiązanki kwiatów. Uczestnicy uroczystości obejrzeli również wystawę pn. „Wokół sierpnia 80’. Porozumienia sierpniowe z perspektywy Miasta i Gminy Kępno”.
Kolejnym punktem było spotkanie zorganizowane w Kępińskim Ośrodku Kultury. Jego uczestników powitał Burmistrz Piotr Psikus, który podkreślając znaczenie wydarzeń roku 1980, również dla powstania dzisiejszego samorządu terytorialnego, mówił o potrzebie  organizowania corocznych spotkań działaczy „Solidarności”. Następnie okolicznościowy referat wygłosiła Bolesław Iracki.
Tak jak w zeszłym roku, spotkanie stało się wspaniałą okazją do rozmów oraz wspomnień o wydarzeniach z przeszłości, które okazały się przełomowe dla ich uczestników i zapoczątkowały proces upadku komunizmu oraz wyzwolenia narodów Europy Środkowej oraz Wschodniej.

 

a0 a0

 

 

a1 a1 a2 a2 a3 a3 a4 a4 a5 a5 a6 a6
a7 a7 a8 a8 a9 a9 a10 a10 a11 a11 a12 a12
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności „Dzień Solidarności i Wolności” w Kępnie

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016