Rozegrali zawody modeli ślizgowych - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Rozegrali zawody modeli ślizgowych

W dniach 27-28 sierpnia br. na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgowych. Rywalizacja odbywała się w  klasach FSR-V, H,O i była kolejną rundą eliminacji do Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się przy współorganizacji Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

Zdalnie sterowane modele łodzi można było podziwiać dzięki dobrej, bezwietrznej aurze. Wyścigi rozgrywano w czasie 30 minut każdy. Zgodnie z zasadami zwycięzcą jest ten, kto wykona w tym czasie najwięcej  okrążeń. Aby skutecznie rywalizować w zawodach trzeba posiadać odpowiedni sprzęt a przede wszystkim zręczność w prowadzeniu modelu po wodzie.
Statuetki zwycięzcom wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stachowiak.
Organizatorami kępińskich zawodów byli: Kamil Abram i Ryszard Dziergwa. Dla uczestników zawody w Kępnie były dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które zostaną rozegrane 18 września w Skoroszowie pod Wrocławiem.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Rozegrali zawody modeli ślizgowych