Zgłoś „Społecznika Roku” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zgłoś „Społecznika Roku”

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do ósmej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku”.

Konkurs jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację „POMOC SPOŁECZNA SOS” w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Jego celem jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną.

Kandydatów do tytułu Społecznika Roku tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, firmy, związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne (pod warunkiem wskazania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

Wniosek zgłoszeniowy wraz z regulaminem jest dostępny do pobrania poniżej a także na stronach internetowych www.spolecznikroku.newsweek.pl jak również na stronie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce www.filantropia.org.pl. Wnioski z nominacjami można przesyłać do 30.09.2016 r. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w lutym 2017 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika „Newsweek Polska”.

Wyboru laureata dokona Kapituła w skład której wchodzą m.in.: Tomasz Lis, Redaktor Naczelny tygodnika „Newsweek Polska”, Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Przemysław Radwan-Röhrenschef, Prezes Fundacji Szkoła Liderów, Jan Kuroń, wnuk Jacka Kuronia, Michał Rusinek, Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, Renata Kim, szefowa działu Społeczeństwo tygodnika „Newsweek Polska”.

W załączeniu regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zgłoś „Społecznika Roku”