Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze gimnazjów Gminy Kępno i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej chcąc włączyć się w obchody Roku Sienkiewicza i wykorzystując fakt, że w Kępnie istnieje ulica jego imienia zapraszają na „Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza”. Tym działaniem pragną promować czytelnictwo i upowszechniać historię naszego miasta wśród mieszkańców. Wydarzenie objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Piotr Psikus.

Impreza odbędzie się 16 września br. przy ul. Sienkiewicza, u wylotu ul. H. Sawickiej (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1)
od godziny 10:30.

W programie przewidziano następujące atrakcje:

• występy laureatów szkolnych konkursów „Pięknego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza”,
  • „Historia ulicy” – Stowarzyszenie „Socjum Kępno i okolice”,
  • „Ulica Sienkiewicza w dawnej fotografii” – wystawa zdjęć ul. Sienkiewicza
    - Stowarzyszenie „Socjum Kępno i okolice”,
  • akcja „Przygarnij książkę” – w ramach promocji czytelnictwa bezpłatne rozdawanie książek.

W razie niepogody impreza będzie przeniesiona do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, oprócz wyżej wymienionych atrakcji dla imieninowych gości przewidziany jest słodki poczęstunek.

plakat_2016_-_H._Sienkiewicz plakat_2016_-_H._Sienkiewicz

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Imieniny ulicy Henryka Sienkiewicza