Imieniny kępińskiej ulicy Sienkiewicza - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Imieniny kępińskiej ulicy Sienkiewicza

W piątek, 16 września 2016 roku po raz pierwszy w naszym mieście obchodzone były imieniny ulicy. Honorowy patronat nad „Imieninami ulicy Henryka Sienkiewicza” objął Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, który z tej okazji ufundował dla wszystkich imieninowych gości wspaniały tort w kształcie książki.

Impreza zorganizowana została przez bibliotekarzy gimnazjów Gminy Kępno i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu w ramach obchodów Roku Sienkiewicza.

Organizatorzy zadbali o atrakcje promujące czytelnictwo oraz rozbudzające patriotyzm lokalny. Wśród nich znalazły się występy laureatów szkolnych konkursów „Pięknego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza” oraz akcja „Przygarnij książkę”. Przedstawiciel stowarzyszenia „Socjum Kępno i okolice” Irena Sadek opowiedziała o historii ulicy Sienkiewicza w Kępnie, a uzupełnieniem jej wypowiedzi była wystawa pt.: „Ulica Sienkiewicza w dawnej fotografii”.

Imieniny_ulicy_Sienkiewicza Imieniny_ulicy_Sienkiewicza

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Imieniny kępińskiej ulicy Sienkiewicza