Współpraca Gminy Kępno z Funduszem Municypalnym FIZ AN kluczem do drzwi nowych mieszkań - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Współpraca Gminy Kępno z Funduszem Municypalnym FIZ AN kluczem do drzwi nowych mieszkań

4 października 2016 r. w siedzibie Urzędu Miasta Burmistrz Miasta i Gminy Kępno - Piotr Psikus zawarł porozumienie z Funduszem Municypalnym FIZ AN, zarządzanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A., reprezentowanym przez: Piotra Linke – Prezesa Zarządu oraz Piotra Brodę – Członka Zarządu.

Porozumienie otworzy  Gminie Kępno, Funduszowi Municypalnemu oraz najmłodszej ze spółek komunalnych - Towarzystwu Budownictwa Społecznego Kępno Sp. z o. o. drogę do podpisania umowy inwestycyjnej, na mocy której ma zostać zrealizowane największe przedsięwzięcie mieszkaniowe w historii Gminy Kępno.

W ramach inicjatywy i przy wykorzystaniu jednego z nowych produktów Banku Gospodarstwa Krajowego powstanie w Kępnie kilka wielorodzinnych budynków mieszkalnych z miejscami parkingowymi, niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, a także powierzchniami handlowo-usługowymi na parterze tychże budynków. Inicjatorzy przedsięwzięcia myślą o powstaniu docelowo nawet 110 nowych mieszkań w przeciągu najbliższych lat, a budżet całego projektu  może osiągnąć nawet 30 milionów złotych.

Porozumienie zakłada, że już w przyszłym roku zakończą się prace przygotowawcze czyli między innymi przystąpienie Funduszu Municypalnego do Spółki Celowej, wybór projektanta nowych osiedli i wybór przez TBS Kępno sp. z o. o. generalnego wykonawcy robót budowlanych dla 2 pierwszych bloków. Całym procesem na mocy porozumienia zarządzała będzie Spółka Celowa z ograniczoną odpowiedzialnością, której wspólnikami będą właśnie Fundusz, TBSK i Gmina. Będzie ona realizowała zadania w zakresie użyteczności publicznej oraz inne ważne dla interesu Gminy zadania na zasadach określonych w ustawie o gospodarce komunalnej.

Ostateczne parametry transakcji i stawkę czynszu dzierżawnego za 1 m² powierzchni użytkowej nowopowstałych mieszkań zostaną ustalone przed zawarciem umowy inwestycyjnej. Intencją stron jest to, by mieszkania te posiadały wysoki standard, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej stawki czynszu z myślą o młodych małżeństwach i rodzinach wielodzietnych z Kępna i okolic.

porozumienie_mieszkania0 porozumienie_mieszkania0
porozumienie_mieszkania porozumienie_mieszkania porozumienie_mieszkania1 porozumienie_mieszkania1 porozumienie_mieszkania2 porozumienie_mieszkania2 porozumienie_mieszkania3 porozumienie_mieszkania3 porozumienie_mieszkania4 porozumienie_mieszkania4

 

 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Współpraca Gminy Kępno z Funduszem Municypalnym FIZ AN kluczem do drzwi nowych mieszkań

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016