Nagroda za działania prokulturowe - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Nagroda za działania prokulturowe

Gmina Kępno oraz Stowarzyszenie Bractwo Św. Idziego z Mikorzyna zdobyły nagrodę w wysokości 6.000 zł w konkursie pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego . Gmina Kępno do konkursu zgłosiła projekt „Ogrody Świętego Idziego 2016 – Koncert Piosenki Chrześcijańskiej i przedstawienie teatralne o św. Idzim”.

7 grudnia 2016 roku w Poznaniu odbyła się uroczysta  Gala XVII edycji  tego Konkursu.  Na zaproszenie Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego przedstawiciele  Stowarzyszenia Bractwa Św. Idziego, odebrali nagrodę.  Uczestników Gali powitała muzycznie Orkiestra Staromiejska, ubiegłoroczny laureat Konkursu, a towarzyszyły jej Mażoretki Sigma - laureat tegorocznej edycji w kategorii działania prokulturowe. W świąteczny klimat wprowadził wszystkich gości zespół „Salonowy” z Gminy Czermin, również laureat tegorocznej edycji Konkursu. Tegoroczna edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało o 50% więcej projektów w stosunku do roku ubiegłego. Spośród nadesłanych projektów wyłoniono 29 projektów w kategorii działania proekologiczne oraz 25 projektów w kategorii działania prokulturowe.

Warto przypomnieć, że tradycyjnie rokrocznie w ostatnią sobotę sierpnia, Stowarzyszenie Bractwo św. Idziego w Mikorzynie koncertem muzycznym „Ogrody Świętego  Idziego”,  inauguruje uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Idziego. To wydarzenie muzyczne dofinansowane przez Gminę Kępno, wspierane przez kustosza Sanktuarium ks. kanonika Ryszarda  Wachowiaka, parafian, wolontariuszy, dzieci, młodzież Zespołu Szkól w Mikorzynie, na stałe już wpisało się w klimat i kalendarz wydarzeń kulturalnych. Członkowie Bractwa Św. Idziego  dbają, by było to święto dobrej muzyki religijnej, przeżycie duchowe, wspólna modlitwa i miło spędzony czas. Podczas koncertów integruje się społeczność lokalna, promowani są soliści oraz  śpiewające grupy dziecięce, młodzieżowe  z terenu gminy i powiatu. W tym roku mogliśmy zobaczyć przedstawienie teatralne w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Mikorzynie, które nawiązywało do rocznicy Chrztu Polski oraz patrona Św. Idziego.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Nagroda za działania prokulturowe