Zabytkowy fortepian trafił do Muzeum - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zabytkowy fortepian trafił do Muzeum

Od 29 grudnia w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego można oglądać zabytkowy fortepian skrzydłowy marki J.G. Irmler nr fabr. 8883.

 

   Fortepian posiada wysoką wartość historyczną wyprodukowany został w Lipsku w 1890 r. Ma wyjątkową mechanikę typu wiedeńskiego. Jest to fortepian skrzydłowy, salonowy, czarnopoliturowany. Klawiatura wykonana jest częściowo z kości słoniowej, półtony z drzewa hebanowego.

   Fortepian został poddany konserwacji w „Pracowni konserwacji zabytkowych instrumentów muzycznych i renowacji fortepianów” Macieja Szarafińskiego, który posiada  uprawnienia rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkowymi instrumentami muzycznymi, w specjalizacji: instrumenty fortepianowe. Prace przy zabytku zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na przeprowadzenie prac Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przyznał Gminie Kępno dotację w wysokości 20.000 zł. Całkowity koszt zadania to 41.205 zł. Przypomnijmy, że wniosek został złożony w konkursie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego w 2016 r.  

   Prace konserwatorskie prowadzone były zgodnie z pozwoleniem nr 10/2016/B na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków z dnia 22.02.2016r. wydanym przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego

Prace i roboty budowlane przy zabytku zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

fortepian fortepian
fortepian01 fortepian01 fortepian1 fortepian1 fortepian2 fortepian2 fortepian3 fortepian3 fortepian4 fortepian4 fortepian5 fortepian5 fortepian6 fortepian6
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zabytkowy fortepian trafił do Muzeum

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016