Ulica Walki Młodych oddana do użytku - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Ulica Walki Młodych oddana do użytku

W grudniu 2016 r. zakończona została sztandarowa inwestycja drogowa Gminy Kępno „Przebudowa ulicy Walki Młodych w Kępnie”. Ulica Walki Młodych to ważny ciąg komunikacyjny w mieście. Jej przebudowa zatem to bardzo istotne wydarzenie w życiu naszej społeczności.

Na tę inwestycję złożył się szereg prac widocznych na pierwszy rzut oka i tych najbardziej newralgicznych- robót podziemnych. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni asfaltowej, chodników z kostki brukowej, ścieżki rowerowej asfaltowej, wykonanie prawoskrętu na skrzyżowaniu ulicy Walki Młodych z Alejami Marcinkowskiego, wykonanie miejsc parkingowych z kostki brukowej. Ulica Walki Młodych po remoncie to nowoczesny szlak komunikacyjny łączący centrum miasta z drogą wojewódzką, komfortowy, szybki wjazd i wyjazd z miasta, zapewniający świetny dostęp do obiektów rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych. W rejonie KOSIR-u oraz budowę małego ronda w rejonie boiska sportowego. Prawoskręt znacznie usprawnił wyjazd z ul. Walki Młodych w stronę centrum miasta. Rondo zaś to łatwiejszy wyjazd z naszego centrum rekreacji. Mając na uwadze istnienie stadionu, kina, hali sportowej, boiska ze sztuczną nawierzchnią, lodowiska oraz budowę krytej pływalni, śmiało można powiedzieć, że jest to inwestycja STRATEGICZNA. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S. A. z Kępna.

Wartość kontraktu 2.024.099,56 zł brutto+ rondo 750.394,87 zł brutto. Razem wartość inwestycji wynosi 2.774.494,43 zł brutto. Sumą wszystkich działań jest nowoczesny szlak komunikacyjny łączący centrum miasta z drogą wojewódzką, komfortowy, szybki wjazd i wyjazd z miasta, zapewniający świetny dostęp do obiektów rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a kwota dotacji to 773 710, 00 zł.

Walki_Modych1 Walki_Modych1 Walki_Modych2 Walki_Modych2
Walki_Modych3 Walki_Modych3