Kino "Sokolnia" uroczyście otwarte! - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kino "Sokolnia" uroczyście otwarte!

Goście, którzy przybyli na zaproszenie Burmistrza Piotra Psikusa nie kryli fascynacji nowym obiektem, oraz przedstawieniem odegranym przez uczniów Zespołu Szkół w Mikorzynie.

Taperem niemych filmów, które zostały wyświetlone był Mateusz Słowikowski, przedstawiciel absolutnej elity pianistów, artysta pochodzący z Kępna. Poseł Bożena Henczyca w ciepłych słowach gratulowała pomysłu oraz wykonania i gwarantowała, że będzie stałym bywalcem "Sokolni". Dyrektor  Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Włodzimierz Mazurkiewicz przypomniał, że dla wielu Kępnian to obiekt historyczny, gdzie nie tylko oglądano filmy, ale uczono się kina. W podobnym tonie wypowiadali się również reprezentanci parlamentarzystów oraz Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński. Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Mariusz Witek, wspólnie ze Starostą Ostrzeszowskim zaznaczyli, że sukcesy cieszą wszystkich, bo mieszkańcy mają wybór, a poszerzenie oferty pozytywnie wpływa na całą okolicę. Kto od 1990 roku działa w samorządzie, wie jak ważne i przyjemne jest działanie dla mieszkańców, powiedział Starosta Janicki.

Burmistrz Piotr Psikus dokonał podsumowania roku 2016, roku ciężkiej pracy i wielu sukcesów! Jesteśmy pewni, że są one zapowiedzią kolejnych!

Filmy w kinie „Sokolnia” wyświetlane będą przez nowoczesny projektor cyfrowy pracujący z rozdzielczością 4K w standardzie hollywoodzkim DCI (Digital Cinema Initiatives) wyposażony w układ do projekcji 3D na ekranie z elektrycznym sterowaniem o szerokości ok. 730 cm, mającym powierzchnię perforacyjną powlekaną cząstkami srebra (materiał akustycznie transparentny).

Technologia 3D wymaga używania przez widzów okularów pasywnych. Na potrzeby projekcji kinowej wykonano system nagłośnienia pracujący w technologii Dolby Surround 7.1. Zestawy głośnikowe umieszczone są na wózkach przejezdnych, co umożliwia stworzenie wolnej przestrzeni na scenie i wykorzystanie obiektu do innego typu imprez kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle itp. W kinie zainstalowano też dodatkowy system nagłośnienia oraz oświetlenia scenicznego, który wykorzystywany będzie podczas różnego rodzaju występów.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kino "Sokolnia" uroczyście otwarte!