XIX Gminny Konkurs Wszystko Jest Poezją - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
XIX Gminny Konkurs Wszystko Jest Poezją

Gminny Konkurs Wszystko Jest Poezją na stałe się wpisał do kalendarza imprez organizowanych w Zespole Szkół w Mikorzynie i w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

Dnia 26.04.2017 r. odbyła się XIX edycja tego konkursu pod hasłem „Poezja dla Małego Aktora. Gościliśmy uczniów z klas I-III reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe  z naszej gminy, nauczycieli i rodziców występujących dzieci. Na widowni zasiedli koleżanki, koledzy, dzieci z przedszkola. Zmagania z trudną sztuką aktorskiej interpretacji wierszy oglądał również pan Piotr Baraniak - Przewodniczący Komisji  kultury. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Mikorzynie, Jolanta Jędrecka powitała wszystkich, szczególnie małych aktorów. Wspomniała długą historię naszego konkurs, zachęciła do kontynuacji i zaprosiła do udziału w następnych latach. Publiczność miała możliwość wysłuchania wielu ciekawych  interpretacji wierszy. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności aktorskie, nad którymi pilnie pracowali. Dzieci prezentowały wybrane wiersze wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu i strojem. Podziwialiśmy aktorskie interpretacje „Ptasiego radia”, „Słonia Trąbalskiego”, „Na straganie”, ale też wielu mniej znanych utworów. Poziom występów  był bardzo wysoki. Wybór najlepszych - niełatwy. Jury w składzie: pani Maria Zięba – bibliotekarka z Samorządowej Biblioteki Publicznej, pani Maria Osada emerytowana nauczycielka klas I-III, pani Leokadia Piasecka – polonistka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Doruchowie nagrodziło wszystkich uczestników dyplomami i książkami.

W grupie uczniów klas I

Szymon Ptak - Szkoła Podstawowa Olszowa

MiłoszTęsiorowski - Szkoła Podstawowa Kierzno

Serdeczne gratulujemy!

Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom, rodzicom, paniom z jury oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i przebiegu konkursu. Panu sołtysowi Adamowi Tęsiorowskiemu dziękujemy za udostępnienie sali.  Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, tak i w tym roku nad całością czuwały panie Grażyna Chrząstowska i Jolanta Wesoła.

Do zobaczenia za rok, na XX edycji Konkursu!

wszystko_jest_poezja wszystko_jest_poezja
wszystko_jest_poezja1 wszystko_jest_poezja1 wszystko_jest_poezja2 wszystko_jest_poezja2 wszystko_jest_poezja3 wszystko_jest_poezja3

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności XIX Gminny Konkurs Wszystko Jest Poezją