BENEFIS DZIAŁALNOŚCI WŁADYSŁAWA SZELĄGA ORAZ KONCERT ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno

„Towarzystwo Historyczne im. Szembeków uważa że iż Ród który wydał Polsce dwóch Prymasów, sześciu Biskupów, kilku generałów czterech męczenników wielu patriotów oraz zakonników i zakonnice nie powinien być zapomniany. Kępno jak wspomniałem ma wielką i bogatą historię, trzeba przekazywać historię tej urokliwej ziemi”. To słowa Władysława Szeląga Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, zasłużonego w całym kraju działacza kulturalnego i społecznego. Benefis 30-lecia jego działalności odbędzie się w kępińskiej hali KOSiR już 7 maja o godzinie 18:00. Władysław Szeląg to postać nietuzinkowa, z pewnością wyróżniająca się pośród badaczy historii i aktywistów. Warto wysłuchać podsumowania ponad ćwierćwiecza kultywowania tradycji i walki o pamięć o dumę i pamięć wielkich Polaków. Benefis uświetni występ Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wstęp Wolny, na imprezę zapraszają wspólnie Władysław Szeląg oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus. Druga część benefisu odbędzie się jesienią w Warszawie. Warto przypomnieć że w roku 2014 za wybitne zasługi dla Miasta Stołecznego Warszawy Władysław Szeląg otrzymał Nagrodę Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

W._R._Szelag W._R._Szelag
zespol_reprezentacyjny_wojska_polskiego1 zespol_reprezentacyjny_wojska_polskiego1
logo_rzawp_3 logo_rzawp_3

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności BENEFIS DZIAŁALNOŚCI WŁADYSŁAWA SZELĄGA ORAZ KONCERT ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO