Program „Umiem Pływać” 2017 - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Program „Umiem Pływać” 2017

Od   marca 2017 roku do czerwca 2017 na terenie Gminy Kępno realizowany jest  program „UMIEM PŁYWAĆ”.

To kolejny program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a realizowany we współpracy Gminy Kępno i Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.  Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Program kierowany do dzieci – uczniów klas I – III szkół podstawowych w całym kraju, bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo uczniów.  W zajęciach na pływalni (10 wyjazdów, po 1,5 h na pływalni) bierze udział 45 dzieci z trzech szkół podstawowych  z terenu Gminy Kępno tj. Szkoła Podstawowa w Myjomicach, Szkoła Podstawowa w Hanulinie oraz Zespół Szkół Mikorzynie.

logo_MSiT logo_MSiT Herb_LZS Herb_LZS herb_Gminy herb_Gminy

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Program „Umiem Pływać” 2017