Historia życia Ruth Pardess - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Historia życia Ruth Pardess

Ruth miała dwa i pół roku, kiedy matka uratowała ją z getta, oddając obcemu mężczyźnie – Alojzemu Plewie mieszkającemu nieopodal Kępna. Po wielu latach milczenia Ruth, obecnie ceniona izraelska artystka i pedagog, która będzie gościem honorowym Festiwalu Trzech Kultur, zdecydowała się opowiedzieć o tych wydarzeniach za pomocą tańca, obrazów i słów, które metaforycznie zmierzają z ciemności w stronę światła.

Zapraszamy na wydarzenie specjalne Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie – spektakl o historii życia Ruth Pardess: 25 sierpnia (piątek) o godzinie 19.30 w kinie „Sokolnia”. Ilość miejsc ograniczona.

antoshka antoshka ruthy_1_www ruthy_1_www ruthy__3_www ruthy__3_www The_parents_with_Ruthy_before_the_rescue_www1 The_parents_with_Ruthy_before_the_rescue_www1
ruthy__7 ruthy__7 With_the_parents_after_the_war With_the_parents_after_the_war ruthy__4_www ruthy__4_www The_parents_at_their_wedding_in_1939_www1 The_parents_at_their_wedding_in_1939_www1

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Historia życia Ruth Pardess