KAMIENIE MIKORZYŃSKIE - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
KAMIENIE MIKORZYŃSKIE

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie serdecznie zaprasza w sobotę 28 października 2017 roku na prelekcje oraz wystawę o kamieniach mikorzyńskich.

Wykłady w sali konferencyjnej Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Broniewskiego 5 w Kępnie o godz. 17.00 poprowadzą:

• dr hab. Edward Skibiński, prof. UAM oraz dr hab. Paweł Stróżyk – Instytut Historii.

Temat: Kamienie mikorzyńskie - Refleksje źródłoznawcze.

• mgr Jakub Linette

Temat: Kwestia kamieni mikorzyńskich na tle fałszerstw i nadinterpretacji w archeologii słowiańskiej XIX w.

Drugą częścią wydarzenia będzie wernisaż wystawy pt. „Zagadka Kamieni Mikorzyńskich”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przy ul. Ratuszowej 2, o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać do 8 grudnia 2017 r.

kamienie_mikorzynskie_plakat_www kamienie_mikorzynskie_plakat_www

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności KAMIENIE MIKORZYŃSKIE