Aktywny wypoczynek - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Aktywny wypoczynek

wypoczynek1 wypoczynek1 Aktywność pieszo-rowerowa

 

Gmina Kępno oraz cały region południowej Wielkopolski dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu u bram Dolnego i Górnego Śląska oraz urozmaiconemu krajobrazowi zachęca do aktywnego wypoczynku. Lasy, łąki, wsie, malownicze krajobrazy zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek.

 

Bogactwo regionu -lokalne zabytki, obiekty sakralne, pałace i dworki - warte są poznania.

 

Cały region słynie wśród rowerzystów ze swej niezwykłej rozmaitości, wielu urokliwych tras oraz zróżnicowania trudności dróg, z których można korzystać, zarówno wybierając się na wycieczkę pieszą jak i rowerową. Oznakowanych tras rowerowych i pieszych w całym regionie jest jeszcze niewiele, choć widać już postępy w tym zakresie.

 

wypoczynek2 wypoczynek2 Dla wielu miłośników aktywnego wypoczynku, nie stwarza to jednak trudności, dzięki swej pomysłowości sami indywidualnie przygotowują sobie trasy wycieczkowe.Szlaki pieszo-rowerowe przebiegające przez teren Gminy Kępno:

 • Wielkopolski szlak żółty WK, OP, ŁD-193y Przebieg trasy w Gminie Kępno: Mikorzyn Cmentarz - Mikorzyn Skrzyżowanie - Mikorzyn Grota Matki Boskiej - Mikorzyn Asfalt - Domanin Przejazd - Domanin PKP - Domanin Zapory - Myjomice Cmentarz - Myjomice Skrzyżowanie - Myjomice Kościół Skrzyżowanie - Myjomice Stawy - Myjomice Przejazd - Kliny Przejazd - Olendry - Kępno Przejazd - Kępno Wiadukt Dworzec PKP - Kępno Węzeł /rz. Samica - most/ - Kępno Intermarche - Kępno Dworzec Zachodni - Kępno ul. Wrocławska - Kępno ul. Lutosławskiego
 • wypoczynek3 wypoczynek3 Wielkopolski szlak niebieski WK-3672N Przebieg trasy w Gminie Kępno: Kępno (Dworzec Główny PKP) - ?Kopiec?- os. Przemysłowa
 • Wielkopolski szlak zielony Przebieg trasy w Gminie Kępno: Domanin PKP - (połączenie ze szlakiem żółtym) - Rzetnia Szlak rowerowy Czarny tzw. ?Powstańców Wielkopolskich? Przebieg trasy w Gminie Kępno: Domanin Wieś - Mikorzyn Pałac - Mikorzyn Węzeł - Mikorzyn Cmentarz Węzeł

 

 

Na boisku, na hali lub basenie

 

W Kępnie posiadamy dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjno-sportową z nowoczesną, pełnowymiarową, w pełni wyposażona halą sportową.

 

wypoczynek4 wypoczynek4 Wszystko to znajduje się w ofercie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji został oddany do użytku w 1999 r.


Ośrodek dysponuje pełnowymiarową halą do gier zespołowych, której znajdują się: - boisko do piłki ręcznej z atestowanymi bramkami - boisko do piłki halowej - boisko do piłki koszowej z koszami najazdowymi - boisko do piłki siatkowej z osprzętem turniejowym - profesjonalna tablica świetlna do wszystkich gier zespołowych - stanowisko komentatorskie - widownia dla ok. 900 miejsc siedzących z możliwością powiększenia do 1500 miejsc

Ośrodek dysponuje także: - salką wielofunkcyjną o wymiarach 13x13 m - siłownią - salką konferencyjną oraz pełnym zapleczem socjalnym:

 • pokojem sędziowskim,
 • wypoczynek5 wypoczynek5 zapleczem dla sportowców: 4 szatnie z natryskami,
 • holem i szatniami dla widzów,
 • toaletami ogólnodostępnymi,
 • częścią biurową,
 • pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi.

 

W zasobach KOSiR znajdują się: stadion sportowy z widownią o powierzchni trawiastej o wym. 100x67, z widownią na ok. 1500 miejsc boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnia o wym. 97x54 m boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią o wym. 40x20 m

 

 

wypoczynek6 wypoczynek6 Oprócz tego w kresie letnim działa basen duży otwarty o wymiarach 50 x25 m oraz basen mały (brodzik) o wym. 25 x12 m. Na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdują się również:

 • Hotel z 30 miejscami noclegowymi (pokoje z łazienkami)
 • PUB 69 Do tego terenu przylega akwen wodny o powierzchni 1,15 ha oraz ogródek jordanowski dla dzieci, który posiada wszelkie niezbędne atesty.

 

Przy hali znajduje się parking dla samochodów osobowych i autokarów. Szczegóły na stronie www.kosir.kepno.pl

 

 

Na terenie gminy znajdują się:

 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 100x60m przy os. Przemysława w Kępnie
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 90x56 m - Ostrówiec
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 90x58 m - Kierzno
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 95x54 m - Świba
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 90x56 m - Olszowa
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 88x54 m - Mikorzyn
 • Boisko piłkarskie o powierzchni trawiastej o wym. 96x56 m - Borek Mielęcki

 

 

Nad wodą

 

35 35 IMG_3265 IMG_3265

Gmina Kępno, to także malownicze akweny wodne, położone przy ciekawych miejscach. Kilka z nich znajduje się w Mikorzynie. Jest to malownicza i atrakcyjna wieś o statusie miejscowości letniskowej, położona na terenie Obszaru Krajobrazu Chronionego ?Wzgórz Ostrzeszowskich i Kotlina Odolanowska?.

Urokliwy krajobraz i bogactwo środowiska naturalnego czyni ten teren niezwykle atrakcyjnym dla osób chcących aktywnie spędzić czas na łonie natury. W Mikorzynie znajdują się stawy kąpielowe o wym. 800 m kw.

 

Ośrodek Wypoczynkowy w Mikorzynie

P7170102 P7170102
P7170104 P7170104

P7170119 P7170119

  P7170106 P7170106

 

P7170107 P7170107 P7170108 P7170108
P7170109 P7170109 P7170110 P7170110
P7170114 P7170114 P7170116 P7170116
P7170118 P7170118

Ośrodek oferuje:

 

- kąpielisko z placem zabaw

- plażowanie

- wędkowanie

- przejażdżka bryczką

- gry w piłkę siatkową plażową

- gry w piłkę nożną (boisko sportowe LZS)

- gry w piłkę nożna plażową

- gastronomia, kawiarnia

- dyskoteka (wstęp wolny)

 

W ofercie ośrodka dostępna jest możliwość:

- organizacji imprez plenerowych

- organizacji ognisk z pieczeniem kiełbasek

- usługi hotelarskie

- imprezy okolicznościowe

 

Stowarzyszenie Społeczne im. ?MIKORY? w Mikorzynie

Mikorzyn 63-600 Kępno, tel. 62 7818411


www.mikora.pl

 

 

 

Ścianka wspinaczkowa ?Chwyt? w Kępnie

 

adres: Gimnazjum nr 2 im. K. K. Baczyńskiego, u. Zamkowa 1, 63-600 Kępno
telefon: 662 798 274

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.chwyt.com.pl

 

Sztuczna ścianka wspinaczkowa działa w Kępnie od maja 2011 r. Mieści się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 im. K. K. Baczyńskiego przy ul. Zamkowej 1 i jest czynna przez cały rok. Ma 7 metrów wysokości i 67 m kw. całkowitej powierzchni wspinaczkowej. Na ściance znajduje się 8 stanowisk linowych, dzięki czemu jednocześnie może z niej korzystać 16 osób (8 wspinających się i 8 asekurujących). Możliwa jest wspinaczka z asekuracją górną oraz dolną po drogach pionowych i przewieszonych. Dostępne są drogi wspinaczkowe o różnej skali trudności (ułożone kolorami), dzięki czemu ścianka jest atrakcyjna zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.
W opłatę wstępu wliczone jest korzystanie ze sprzętu i wyposażenia wspinaczkowego (liny statyczne i dynamiczne, karabinki HMS, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, uprzęże) oraz obsługi operatora ściany.
Od osób uczestniczących w zajęciach wymagany jest strój sportowy i obuwie zmienne (buty wspinaczkowe lub halówki/trampki/adidasy).
Ze ścianki mogą korzystać dzieci, młodzież i dorośli. Istnieje możliwość organizowania zajęć grupowych na zlecenie szkół, organizacji i innych instytucji, a także urodzin wspinaczkowych dla dzieci i imprez integracyjnych dla firm.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na ściankę wspinaczkową w Kępnie www.chwyt.com.pl

Kontakt: tel. 662798274, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

scianka1 scianka1 scianka2 scianka2
scianka3 scianka3 scianka4 scianka4
scianka5 scianka5 scianka6 scianka6
scianka8 scianka8 scianka9 scianka9
22 22

 

 

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ,,SARA"

Myjomice 5a

63-600 Kępno

tel. 513 202 990

Gospodarstwo_agroturystyczne_Sara Gospodarstwo_agroturystyczne_Sara

 

W Kępnie coraz więcej atrakcji

 

   Wśród oddanych do użytku elementów podnoszących atrakcyjność naszego Miasta jest ?grodzisko? na terenie Parku 700-lecia, a także siłownia zewnętrza i skatepark na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nowe miejsca przeznaczona do rekreacji i wypoczynku powstały w ramach realizacji projektu ?Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Gminy Kępno? i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
   Z ?grodziska? znajdującego się w okolicy historycznego ?Kopca? cieszą się z dzieci i dorośli. Dzieci dlatego, że otrzymują piękne ?zamczysko? do zabawy, a dorośli uzyskują cichą przestrzeń do odpoczynku. Dużą popularnością cieszy się również plenerowa siłownia W zestawie jest 10 urządzeń pozwalających na wykonywanie wszechstronnych ćwiczeń. W części południowo-zachodniej terenu KOSiR zamontowane zostały natomiast urządzenia do jazdy na wrotkach, rowerach i deskorolkach.

sport_i_rekreacja1 sport_i_rekreacja1 sport_i_rekreacja2 sport_i_rekreacja2 sport_i_rekreacja3 sport_i_rekreacja3 sport_i_rekreacja4 sport_i_rekreacja4 sport_i_rekreacja5 sport_i_rekreacja5
sport_i_rekreacja6 sport_i_rekreacja6 sport_i_rekreacja7 sport_i_rekreacja7 sport_i_rekreacja8 sport_i_rekreacja8 sport_i_rekreacja9 sport_i_rekreacja9 sport_i_rekreacja10 sport_i_rekreacja10

 

 

Kompleks sportowy w Krążkowach


W skład kompleksu sportowego wchodzi boisko piłkarskie z trawą naturalną oraz 3 korty tenisowe o nawierzchni ceglastej.
Obiektami, których właścicielem jest Urząd Miasta i Gminy w Kępnie, zarządza Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji. KOSiR ściśle współpracuje z sołtysem wsi Krążkowy. Od czasu oddania do użytku kortów, zdecydowanie wzrosło zainteresowanie tenisem. Z oczywistych względów, najczęstszymi klientami są osoby posiadające sprzęt i umiejętności. Tym niemniej, coraz częściej pojawiają się dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum. Także młodzież Kępińskiego Klubu Tenisowego chętnie korzysta z kortów w Krążkowach.
W przyszłości Krążkowy powinny stać się ważnym ośrodkiem tenisa w gminie i powiecie. Aby tak się stało potrzebne jest dalsze inwestowanie w infrastrukturę sportową oraz ożywianie działalności szkoleniowej i sportowej. Zapał jest, przyjdzie czas i na wyniki.
Rezerwacji kortów można dokonać u gospodarza obiektów ? Kazimierz Janus tel. 698 971 935

kompleks_Krkowy1 kompleks_Krkowy1 kompleks_Krkowy2 kompleks_Krkowy2 kompleks_Krkowy3 kompleks_Krkowy3 kompleks_Krkowy4 kompleks_Krkowy4
kompleks_Krkowy5 kompleks_Krkowy5 kompleks_Krkowy6 kompleks_Krkowy6 kompleks_Krkowy7 kompleks_Krkowy7 kompleks_Krkowy8 kompleks_Krkowy8

 

Regulamin korzystania z kortów tenisowych

 

 

logo_ue1 logo_ue1 logo_LGD2 logo_LGD2 Leader_07-133 Leader_07-133 Logo_PROW4 Logo_PROW4

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

Siłownia na ?Orliku?


Oddano do użytku mieszkańców nową siłownię zewnętrzną, która umiejscowiona jest na kompleksie sportowo-rekreacyjnym ?Orlik? przy ul. Nowowiejskiego w Kępnie.

W ramach wyposażenia zamontowano 7 zestawów urządzeń siłowych (biegacz i orbiterek, wyciąg górny i krzesło do wyciskania, prasa nożna i wioślarz, rower i jeździec, surfer i twister, ławka i prostownik pleców, surfer i stepper) oraz stolik do gry w szachy/warcaby.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu pn. ?Wyposażenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w urządzenia do siłowni zewnętrznej? dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.

Na zadania otrzymano kwotę dofinansowania w wysokości 25000 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 48216 zł brutto.

siownia_na_Orliku1 siownia_na_Orliku1 siownia_na_Orliku2 siownia_na_Orliku2

 

 

Street Workout Park


Do użytku mieszkańców oddano Plac Street Workout, który umiejscowiony jest w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Walki Młodych 9.

 

Infrastruktury sportowej dla dzieci i młodzieży w Gminie Kępno nie brakuje. Urząd Miasta i Gminy w Kępnie stara się odpowiadać na potrzeby młodych ludzi.

Kiedy więc grupka pasjonatów zgłosiła się z inicjatywą utworzenia w naszym mieście miejsca do ?ulicznego treningu?, postanowiono zlokalizować taki obiekt na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ten sposób wzbogacona został oferta kępińskiego Ośrodka skierowana do amatorów rekreacji i sportu na świeżym powietrzu.

Stworzona na terenie KOSiR strefa do ćwiczeń Street Workout składa się z kompleksu drążków zamocowanych na różnej wysokości, drabinek i poręczy równoległych, które zapewnią możliwość wykonywania całego wachlarzu ćwiczeń i ewolucji w oparciu o własną masę ciała, jak np. ?pompki?, ?mostki?, ?brzuszki? czy ?dipy?.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu pn. ?Utworzenie Street Workout Parku na Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji? dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.

Na zadania otrzymano kwotę dofinansowania w wysokości 25 000 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 45 493, 27 zł brutto.

street_workout_park_grudzien street_workout_park_grudzien
street_workout_park_grudzien1 street_workout_park_grudzien1 street_workout_park_grudzien2 street_workout_park_grudzien2 street_workout_park_grudzien3 street_workout_park_grudzien3 street_workout_park_grudzien4 street_workout_park_grudzien4
logotypy logotypy
 

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktywny wypoczynek

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016