Kępiński Budżet Obywatelski 2017 - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępiński Budżet Obywatelski 2017

W dniu 9 sierpnia, na trzecim posiedzeniu komisja weryfikacyjna wybrała 12 projektów (zadań) zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2017, wybrano 8 projektów z terenu miasta i 4 projekty (zadania), z terenów wiejskich Gminy Kępno, które poddane zostaną pod głosowanie mieszkańców.

Pod obrady trafiły 24 zadania zgłoszone przez mieszkańców Gminy. Jeden z  nich nie został oceniony merytorycznie, ponieważ złożony został powyżej kwoty przypadającej na jedno zadanie tj. kwoty 50000 zł.

Od 12 sierpnia do 20 września 2016 r. mieszkańcy Gminy Kępno będą mogli zatem zadecydować, które z 12 zadań będzie realizowanych w 2017 r.

Wyboru należy dokonać spośród zadań:

1.  Plac zabaw dla Malucha (ul. Nowowiejskiego)

2.  Rozbudowa Street Workout Parku (KOSiR)

3.  Przysiądź, odpocznij (ławki na terenie miasta)

4.  Wyspa relaksu na osiedlu Mściwoja (os. Mściwoja)

5.  Budowa boiska do piłki siatkowej plażowej oraz zakup stojaków rowerowych (boisko szkolne Gimnazjum nr 1 w Kępnie)

6.  Rozszerzenie monitoringu wizyjnego (ul. Warszawska)

7.  Montaż elektronicznej tablicy wyników na Stadionie Miejskim w Kępnie

8.  Szalet Miejski  (skwer przy ul. Aleje Marcinkowskiego/Walki Młodych)

9.  Ścieżka zdrowia w Mikorzynie – siłownia zewnętrzna (Mikorzyn)

10. Nasze miejsce spotkań dla najmłodszych (Kierzenko)

11. Zagospodarowanie terenu przy Domu Strażaka w Rzetni

12. Zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie ofiar wypadków (Mechnice)

Każdy pełnoletni mieszkaniec ma do dyspozycji jeden głos, więc wybór nie będzie łatwy. Realizowane będą te projekty, które uzyskają w jawnym głosowaniu największą liczbę głosów (jednak nie mniej niż 100), aż do wyczerpania się puli przeznaczonej na budżet obywatelski w wysokości 200 tys. zł. na realizacje projektów (zadań) na terenie Kępna oraz 100 tys. zł. na zadania realizowane na terenach wiejskich Gminy Kępno.

Głosowanie odbywać się będzie w tradycyjny sposób poprzez wrzucenie wypełnionego formularza do urny lub elektronicznie poprzez wypełnienie formularza na stronie www.um.kepno.pl

Wykaz punktów głosowania dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie (www.um.kepno.pl).

Drodzy mieszkańcy teraz wszytko w Waszych rękach.

Strona główna Dla mieszkańców Budżet Obywatelski Kępiński Budżet Obywatelski 2017