Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce - bezpłatne szkolenie w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce - bezpłatne szkolenie w Kępnie

Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce - warsztat edukacyjny w ramach tworzenia programu rewitalizacji Miasta i Gminy Kępno odbędzie się w dniu 14 lipca 2017 r. w godzinach 9:00-16:00 w Kępińskim Ośrodku Kultury na ul. Broniewskiego 5.

 

 

nowe-zestawienie-znakw-POPT-samorzd-kolorowe nowe-zestawienie-znakw-POPT-samorzd-kolorowe

Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczestników szkolenia w zakresie wdrażania organizowania społeczności lokalnej w ośrodku pomocy społecznej i wybranej społeczności lokalnej.  Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o potwierdzenie udziału pod nr telefonu 62 782 5850 lub na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Harmonogram szkolenia

 


 

 

logotyp_szkolenie_Ania logotyp_szkolenie_Ania

 

Szkolenie „ Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce” 

 

   W dniu 14 lipca 2017 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury w Kępnie zostały zorganizowane całodzienne warsztaty edukacyjne Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce. Celem warsztatów było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie wdrażania organizowania społeczności lokalnej w ośrodku pomocy społecznej i wybranej społeczności lokalnej. Szkolenie przeznaczone dla zespołu ds. rewitalizacji oraz interesariuszy rewitalizacji w ramach tworzenia  programu rewitalizacji Miasta i Gminy Kępno.

   W warsztatach edukacyjnych uczestniczyło ponad dwadzieścia osób. Byli to pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Całodziennego Klub Seniora, Środowiskowego Domu Samopomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie oraz Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredów hr. Szembekowej, a także członkowie Stowarzyszenia „Razem” oraz Stowarzyszenia „Przystań”.

 

Zdjęcia. Praca warsztatowa podczas warsztatów edukacyjnych z pracownikami socjalnymi

szkolenie_Ania1 szkolenie_Ania1 szkolenie_Ania2 szkolenie_Ania2
szkolenie_Ania3 szkolenie_Ania3 szkolenie_Ania4 szkolenie_Ania4

 

Warsztaty zostały poprowadzone przez Panią Magdalenę Popłońską – Kowalską, eksperta firmy STREFAPLUS w dziedzinie procesów partycypacyjnych, która posiada doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu partycypacji społecznej od 2009 roku. Podczas warsztatów kreatywne wypracowywano sposoby organizowania społeczności lokalnej, rozpoznania zasobów i potencjału środowiska lokalnego, sieciowaniem oraz budowaniem lokalnych partnerstw na rzecz realizowanych działań społecznych w ramach programu rewitalizacji.

 

 


 


 

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Gmina Kępno Projekty unijne Program rewitalizacji Jak prowadzić środowiskową pracę socjalną, czyli organizowanie społeczności lokalnej w praktyce - bezpłatne szkolenie w Kępnie

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016