Dworek w Hanulinie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Dworek w Hanulinie

Dworek zbudowany został na przełomie XIX i XX wieku, posiada on cechy stylu klasycystycznego. Jest to budowla piętrowa, podpiwniczona, otynkowana z wystawką, wsparta dwoma kolumnami, pokryta czterospadowym dachem z ryzalitem w zachowanych proporcjach.

Od zachodu widnieje wystawka z tarasem. W części południowej również znajduje się taras. Okna umieszczone są symetrycznie i prowadzą od środkowej sieni. Do głównego wejścia wiodą szerokie schody. Na dachu usytuowano symetrycznie trójkątne wystawki.

Za dworkiem położony jest park. W 1881 roku właścicielem majątku ziemskiego był Niemiec Julins Kirschner, a w latach międzywojennych Ignacy Stefaniak. Posiadłość liczyła wówczas 488 ha.

dworek_Hanulinie1 dworek_Hanulinie1 dworek_Hanulinie2 dworek_Hanulinie2 dworek_Hanulinie3 dworek_Hanulinie3
dworek_Hanulinie4 dworek_Hanulinie4 dworek_Hanulinie5 dworek_Hanulinie5 dworek_Hanulinie dworek_Hanulinie

Strona główna Gmina Kępno Atrakcje i zabytki Dworek w Hanulinie