Olszowa III zwana Podmiejską - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Olszowa III zwana Podmiejską

Dworek zbudowany został na początku II połowy XIX wieku, murowany. Po 1945 roku, dworek został przebudowany.

Ma kształt zameczku parterowego piętrowym zamkniętym na osi ryzalitem, nakrytym dwuspadowym dachem, pokryty dachówką, zaś w narożnikach wznoszą się neogotyckie wieżyczki. Wieżyczki widnieją również na narożnikach wystawki.

Gmach został podpiwniczony i otynkowany. Okna posiadają półkoliste zwieńczenie. Pierwotne wejście zaznaczone jest triadą arkad i przypuszcza się, iż tutaj znajdowało się w środkowej części wejście.

Strona główna Gmina Kępno Atrakcje i zabytki Olszowa III zwana Podmiejską