Poetycka promocja albumu o Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Poetycka promocja albumu o Kępnie

W poniedziałek, 28 listopada 2011 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbył się wieczór poetycki połączony z promocją albumu pt. ?Kępno sercem widziane i opisane?, stanowiącego podsumowanie konkursu fotograficznego ?Kępno sercem widziane? oraz konkursu poetyckiego ?Kępno wierszem?. Konkursy przeprowadzone zostały w ramach realizacji projektu ?Kępno dawniej i dziś?.

za._1 za._1

W albumie zaprezentowano fotografie oraz wiersze, które znalazły uznanie w oczach członków komisji konkursowych, a także wybrane zdjęcia pozostałych uczestników. Tematem wszystkich prac było nasze miasto i jego okolice. Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ziemi Kępińskiej. W poetyckim pt. „Kępno wierszem” udział wzięło 24 uczestników, którzy nadesłali 38 utworów poetyckich, natomiast do konkursu fotograficznego pt. „Kępno sercem widziane” zgłosiło się 50 uczestników, którzy nadesłali w sumie 214 fotografii. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 13 – 20 lat oraz 21 lat i więcej.

Powołane komisje konkursowe stanęły przed trudnym zadaniem, bowiem, jak zgodnie podkreślili wszyscy członkowie jury, uznanie należy się każdemu, kto postanowił się podzielić swoją wizją Kępna. Rozstrzygniecie konkursów i wręczenie nagród miało miejsce w dniu 16 czerwca 2011 r. w  Samorządowej Bibliotece Publicznej, w której przygotowana została również wystawa pokonkursowa. Na zakończenie czerwcowej uroczystości  wszystkich uczestników zaproszono na kolejne spotkanie, tym razem wieczór poetycki połączony z promocją albumu stworzonego z nadesłanych prac. Odbyło się on właśnie w miniony poniedziałek.

Podczas spotkania młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Kępnie Nr 1 zaprezentowała wiersze poświęcone Kępnu, które nadesłano na konkurs „Kępno wierszem”. Przygotowana została ekspozycja nagrodzonych fotografii, zaś o oprawę muzyczną wieczoru zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kępnie. Na zakończenie Dyrektor Biblioteki Grażyna Grzesiak wspólnie z Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie Małgorzatą Fralą-Kędzior wręczyły albumy obecnym uczestnikom konkursów. Na osoby, które uczestniczyły w konkursie poetyckim i fotograficznym, a które nie mogły przybyć na poniedziałkową promocję, albumy czekają w siedzibie Biblioteki.

Wydawnictwo wykorzystywane będzie w celach promocyjnych, trafi między innymi do szkół, bibliotek i instytucji.

Projektu „Kępno dawniej i dziś” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Realizatorem projektu jest Urząd Miasta i Gminy w Kępnie, przy współudziale Kępińskiego Ośrodka Kultury, Samorządowej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Promocja_Albumu1 Promocja_Albumu1
fundusze_europejskie1 fundusze_europejskie1

Strona główna Kultura 350-lecie nadania praw Kępno Dawniej i Dziś Aktualności Poetycka promocja albumu o Kępnie