Kartka pocztowa ze zwycięską pracą - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kartka pocztowa ze zwycięską pracą

W środę, 21 grudnia 2011 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie miało miejsce rozstrzygniecie konkursu plastycznego na jubileuszową kartkę upamiętniającą 350-lecie nadania praw miejskich Kępnu. Zwycięska praca pt. ?Nadanie praw Kępnu? autorstwa Samuela Ignaczewskiego ? ucznia I klasy Gimnazjum nr 1 w Kępnie, umieszczona została na kartce pocztowej, która znajduje się już w obiegu pocztowym.

za._1 za._1

Konkurs ogłoszony został przez Urząd Miasta i Gminy w Kępnie oraz Muzeum Ziemi Kępińskiej w ramach projektu „Kępno dawniej i dziś” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Celem konkursu było promowanie Kępna i ukazanie go w sposób ciekawy oraz oryginalny, a także ukazanie talentów ludzi zdolnych plastycznie.

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs wpłynęło 53 prace.

Najlepsze prace wyłoniła komisja konkursowa w składzie: kierownik Galerii Sztuki Współczesnej AE Aleksandra Wiśniowska, prezes kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów Edward Stankowiak, dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz oraz pracownik Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu Radosław Stachura.

Poza nagrodą główną przyznano osiem wyróżnień, które otrzymali:

Anna Kubiaczyk, Kamila Murzicz za pracę pn. „Wieża wodociągowa”, Mateusz Skąpski za pracę pn. „350-lecie nadania praw miejskich Kępnu”, Amelia Papiór za pracę pn. „Stare miasto”, Justyna Mech za pracę pn. „Nasze miasto Kępno”, Iga Tuz za pracę pn. „1661-2011, 350 lat Kępna”, Małgorzata Ciemna za pracę pn.  „Rocznica nadania praw miejskich”, Daria Kucharzak za pracę pn. „350-lecie Kępna”.

Konkurs_plastyczny1 Konkurs_plastyczny1
Konkurs_plastyczny11 Konkurs_plastyczny11

Zwycięska praca Samuela Ignaczewskiego

fundusze_europejskie1 fundusze_europejskie1