„Kępno dawniej i dziś” we włoskim Giano dell’ Umbria - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Kępno dawniej i dziś” we włoskim Giano dell’ Umbria

W dniu 27 września 2012 roku w partnerskiej Gminie Giano dell? Umbria we Włoszech dzieci i młodzież z Kępna wystąpiły w spektaklu pod tytułem ?Jak Kępno prawa miejskie uzyskało ? historia pewnej pieczęci?. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja najciekawszych elementów ubiegłorocznych obchodów 350-lecia powtórnej lokacji Kępna. Wizyta u włoskich partnerów Kępna stanowi finał działań podejmowanych w ramach realizacji projektu ?Kępno dawniej i dziś?. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 ? 2013.

za._1 za._1

   Działania projektowe przez cały ubiegły rok uatrakcyjniały jubileuszowe obchody 350-lecia lokacji naszego miasta. Na rok bieżący zaplanowano przedstawienie pokłosia zeszłorocznych wydarzeń w zagranicznych miastach partnerskich - czeskim Trutnov, Encs na Węgrzech oraz Giano dell’ Umbria we Włoszech.
    Podczas wizyt (majowej w Trutnov, sierpniowej w Encs i wrześniowej w Giano dell’ Umbria) głównym punktem przygotowanego przez nas programu był spektakl „Jak Kępno prawa miejskie uzyskało – historia pewnej pieczęci” w wykonaniu dzieci i młodzież z Zespołu Kreacji Artystycznej działającego pod kierunkiem Lidii Kubot przy Kępińskim Ośrodku Kultury. Spektakl miał swą premierę podczas ubiegłorocznych Dni Kępna i przybliża wydarzenia, które doprowadziły do nadania naszemu miastu praw miejskich. Całość spektaklu była tłumaczona, dzięki temu publiczność czeska, węgierska i włoska mogła poznać fragment dziejów Kępna.
    Podobnie jak w Czechach i na Węgrzech, również we Włoszech rozdawane były przywiezione z Polski tradycyjne kępińskie rogale. Na stoisku promującym nasze miasto znajdowały się materiały promocyjne i wydawnictwa dokumentujące ubiegłoroczne inicjatywy mające na celu upamiętnienie rocznicę lokacji miasta.
    Kępińska prezentacja w Bastardo (największej miejscowości Gminy Giano dell’ Umbria) była pierwszym z punktów bogatego programu obchodów ku czci patrona - Świętego Franciszka. Uroczystości zainaugurowane właśnie przez przedstawienie z Kępna potrwają do 7 października. Kolejnym punktem święta było przejście ulicami miasta barwnego pochodu, w którym mieszkańcy poszczególnych dzielnic Bastardo odziani w swe barwy (czerwona, żółta, niebieska i zielona) walczyli o miano najlepszych w licznych konkurencjach.
    W namiocie, w którym zaprezentowano spektakl zgromadzili się mieszkańcy Gminy z przedstawicielami władz na czele z Burmistrzem Paolo Morbidonim. Młodzież z Polski miała poprzedniego dnia możliwość zwiedzenie ratusza w zabytkowym Giano dell’ Umbria, gdzie wraz z opiekunami i przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Kępno uczestniczyła w spotkaniu z władzami Gminy.
    Na widowni w czwartkowy wieczór zasiedli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły, w której gościła polska grupa, jak również pracownicy i podopieczni ośrodka dla osób niepełnosprawnych, który także mieli okazję odwiedzić kępnianie.

   Prezentacja przybliżyła włoskim przyjaciołom historię i kulturę Kępna, promując nasze tradycje i obyczaje. Ciekawy program pobytu, jaki włoscy gospodarze przygotowali dla gości z Kępna pozwolił natomiast na lepsze poznanie partnerskiej Gminy przez młode pokolenie kępnian, którzy bardzo szybko nawiązali przyjaźnie z włoskimi rówieśnikami. Lepsze poznawanie się mieszkańców gmin partnerskich i częste kontakty gwarantuję zaś udaną i owocna współpracę w przyszłości.

 

Wizyta_w_Giano Wizyta_w_Giano
Wizyta_w_Giano1 Wizyta_w_Giano1 Wizyta_w_Giano2 Wizyta_w_Giano2 Wizyta_w_Giano3 Wizyta_w_Giano3 Wizyta_w_Giano4 Wizyta_w_Giano4 Wizyta_w_Giano5 Wizyta_w_Giano5 Wizyta_w_Giano6 Wizyta_w_Giano6 Wizyta_w_Giano7 Wizyta_w_Giano7 Wizyta_w_Giano8 Wizyta_w_Giano8 Wizyta_w_Giano9 Wizyta_w_Giano9 Wizyta_w_Giano10 Wizyta_w_Giano10
Wizyta_w_Giano11 Wizyta_w_Giano11 Wizyta_w_Giano12 Wizyta_w_Giano12 Wizyta_w_Giano13 Wizyta_w_Giano13 Wizyta_w_Giano14 Wizyta_w_Giano14 Wizyta_w_Giano15 Wizyta_w_Giano15 Wizyta_w_Giano16 Wizyta_w_Giano16 Wizyta_w_Giano17 Wizyta_w_Giano17 Wizyta_w_Giano18 Wizyta_w_Giano18 Wizyta_w_Giano19 Wizyta_w_Giano19 Wizyta_w_Giano20 Wizyta_w_Giano20
Wizyta_w_Giano21 Wizyta_w_Giano21 Wizyta_w_Giano22 Wizyta_w_Giano22 Wizyta_w_Giano23 Wizyta_w_Giano23 Wizyta_w_Giano24 Wizyta_w_Giano24 Wizyta_w_Giano25 Wizyta_w_Giano25 Wizyta_w_Giano26 Wizyta_w_Giano26 Wizyta_w_Giano27 Wizyta_w_Giano27 Wizyta_w_Giano28 Wizyta_w_Giano28 Wizyta_w_Giano29 Wizyta_w_Giano29 Wizyta_w_Giano30 Wizyta_w_Giano30
Wizyta_w_Giano31 Wizyta_w_Giano31 Wizyta_w_Giano32 Wizyta_w_Giano32 Wizyta_w_Giano33 Wizyta_w_Giano33 Wizyta_w_Giano34 Wizyta_w_Giano34 Wizyta_w_Giano35 Wizyta_w_Giano35 Wizyta_w_Giano36 Wizyta_w_Giano36 Wizyta_w_Giano37 Wizyta_w_Giano37 Wizyta_w_Giano38 Wizyta_w_Giano38 Wizyta_w_Giano39 Wizyta_w_Giano39 Wizyta_w_Giano40 Wizyta_w_Giano40
Wizyta_w_Giano41 Wizyta_w_Giano41 Wizyta_w_Giano42 Wizyta_w_Giano42 Wizyta_w_Giano43 Wizyta_w_Giano43 Wizyta_w_Giano44 Wizyta_w_Giano44 Wizyta_w_Giano45 Wizyta_w_Giano45 Wizyta_w_Giano46 Wizyta_w_Giano46 Wizyta_w_Giano47 Wizyta_w_Giano47 Wizyta_w_Giano48 Wizyta_w_Giano48
fundusze_europejskie1 fundusze_europejskie1
 
Strona główna Kultura 350-lecie nadania praw Kępno Dawniej i Dziś Aktualności „Kępno dawniej i dziś” we włoskim Giano dell’ Umbria

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016