PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

 

 

INTERAKTYWNA MAPA GMINY KĘPNO

 

 

Interaktywna mapa Gminy Kępno powstała w ramach projektu pn. ?Kępno przyjazne turystyce? współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Oś 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

EUpodpis EUpodpis logo_LGD_WW logo_LGD_WW Leader_07-13 Leader_07-13 Logo_PROW Logo_PROW

 

 


 

W Wydziale Promocji, Informacji, Kultury i Sportu znajduje się Punkt Informacji Turystycznej powstały w ramach projektu pn. ?Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Gminy Kępno? dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Kontakt:

Wydział Promocji, Informacji, Kultury i Sportu

Punkt Informacji Turystycznej

Tel. 62 7825860

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Program_Regionalny Program_Regionalny

 

 

TURYSTYCZNIE PRZEZ KĘPNO

 

  Miasto i Gmina Kępno szczyci się licznymi zabytkami, które są pamiątkami po minionych latach. Warto poświęcić trochę czasu na poznanie walorów turystycznych i kulturowych tych obszarów oraz historii przodków i tradycji, która wciąż kultywowana jest przez mieszkańców Ziemi Kępińskiej.

   Aby przedstawić miejsca wyjątkowe, zarówno pod względem przyrodniczym, kulturowym, jak i historycznym, Gmina Kępno wydała publikacje w postaci: mapy turystycznej, przewodnika turystycznego oraz folderów promocyjno-informacyjnych. Publikacje te wydane zostały w ramach realizowanego przez Gminę Kępno projektu pn. „Turystycznie przez Kępno”, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach oś 4 LEADER PROW na lata 2007-2013.

    Publikacje te pokazują Kępno jako miasto mające do zaoferowania zarówno możliwości zwiedzania ciekawych miejsc, jak również aktywnego spędzania czasu. W naszej gminie każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy aktywnego wypoczynku skorzystają z informacji o nowo wybudowanych obiektach sportowych, m.in. boiskach, kortach tenisowych, skateparku czy siłowni zewnętrznej, a także o dobrze oznakowanych trasach rowerowych i pieszych. Dla miłośników historii przygotowaliśmy informacje o najważniejszych miejscach, zabytkach w Gminie Kępno, ciekawej ofercie kulturalnej. Tych, którzy lubią dobrze zjeść zapraszamy do skosztowania smakołyków naszej regionalnej kuchni. Informacje o restauracjach, hotelach i gospodarstwach agroturystycznych można znaleźć w folderze „Gdzie dobrze zjeść i wypocząć”.
    Głównym celem projektu było ukazanie walorów turystycznych Gminy Kępno poprzez opracowanie i wydanie folderów, przewodnika turystycznego wraz z mapą turystyczną Gminy Kępno, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej, rekreacyjnej i inwestycyjnej obszarów wiejskich oraz promocja obszaru Gminy Kępno poprzez wydanie i upowszechnianie materiałów promocyjno-informacyjnych.

 

foldery foldery

 

EUpodpis EUpodpis logo_LGD_WW logo_LGD_WW Leader_07-13 Leader_07-13 Logo_PROW Logo_PROW

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

 


 

 

 

Zapraszamy na tegoroczne Dni Kępna, które odbędą się w dniach 21-22 czerwca 2014 roku.

Sobota:

16:00 - Program artystyczny Kępińskiego Ośrodka Kultury

17:00 - koncert "Concept"

17:30 - koncert "Enigma"

18:30 - koncert: Arek Żurecki i Kasia Sochacka

19:30 - pokaz Ju Jitsu

20:30 - koncert Andrzej Piaseczny

21:45 - pokaz "Fire Show"

22:15 - koncert Mesajah

23:30 - dyskoteka z zespołem Domino

 

Niedziela:

14:00 - występy artystyczne seniorów

16:00 - program dla dzieci (obok sceny)

16:30 - koncert Bayer Full

17:30 - rewia brazylijska

18:00 - kabaret Barciś i Żak

19:00 - koncert Wielebny Acoustic

21:00 - koncert Sylwia Grzeszak

 

Imprezy towarzyszące (22,06,2014)

13:30 - akcja pobierana krwi

16:00 - pokaz defibrylatorów

 

dni_kepna_2014 dni_kepna_2014

 

 


 
Strona główna Punkt Informacji Turystycznej

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016