Pokaz karate olimpijskiego shotokan/WKF na kępińskim rynku - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Pokaz karate olimpijskiego shotokan/WKF na kępińskim rynku

W dniu 24 czerwca 2017 r. na kępińskim rynku podczas Dni Kępna-Otwarcia Lata odbył się „Pokaz karate olimpijskiego shotokan/ WKF”.

Pokaz został dofinansowany ze środków Gminy Kępno. Wzięły w nim  udział wszystkie dzieci, które trenują w klubie Akademia Sportu Chikara Kępno oraz reprezentanci kadry Narodowej Polskiego Związku Karate olimpijskiego WKF. Najważniejszym zaproszonym gościem była pani Magdalena Nowakowska, która za miesiąc będzie reprezentowała nasz kraj na światowych igrzyskach sportów nieolimpijskich The World Games.
   Pokaz miał na celu promowanie aktywności fizycznej, dyscypliny karate i zachęcenie zgromadzonej kępińskiej społeczności do uprawiania tego sportu oraz ukazanie, jaką fajną aktywnością fizyczną dla dzieci i młodzieży są sztuki walki.  Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów. Takie priorytety organizatorzy chcieli przekazać na kępińskim rynku.

pokaz pokaz
pokaz1 pokaz1 pokaz2 pokaz2 pokaz3 pokaz3 pokaz4 pokaz4 pokaz5 pokaz5 pokaz6 pokaz6 pokaz7 pokaz7

Strona główna Samorząd Współpraca z organizacjami Aktualności Pokaz karate olimpijskiego shotokan/WKF na kępińskim rynku